czwartek, 1 marca 2012

All our dreams come true

Julia Marcell Matrioszka
reż.Julia Marcell

Niedawno ogłoszono nominacje do Fryderyków, a jedną z  kategorii jest tam "najlepszy wideoklip". Moim zdecydowanym faworytem jest teledysk Julii Marcell ale Brodka z Krzyżówką dnia jest tuż tuż za nią.
To co najbardziej podoba mi się w obu klipach, to przede wszystkim kolor i żywiołowość i dobry montaż. Oczywiście lubie też gdy pojawia się fabuła, możliwość śledzenia akcji ale ta, którą można zobaczyć  u innych nominowanych- zespołu Acid Drinkers do Hit the road Jack to wg mnie zupełne pudło. I nie chodzi tu o to,że nie jest to zupełnie mój klimat, zarówno pod względem muzycznym jak i estetycznym. Starałam się zdystansować i pozbawić uprzedzeń.Ale moim zdaniem wyszło po prostu słabo, nudno i bezsensownie. No i ten product placement - Ballentines jest w zasadzie jednym z bohaterów klipu. Bardzo teg nie lubię, szczególnie gdy jest nachalnie.
Wracając do sedna, teledysk do Matrioszki bardzo mi się podoba. Najciekawsza jest tu barwa, zabawa światłem i postać samej artystki. Mam wrażenie, że świat przedstawiony jest odrealniony i w dużej mierze odzwierciedla samą osobowość Marcell. Utwór opowiada o dojrzewaniu (So grow up now!), piosenkarka przyznaje, że czuje się jeszcze zawieszona pomiędzy młodzieńczym buntem, a dorosłością. Widać to z pewnością w klipie, który traktując o poważnych sprawach, pokazuje otoczenie z przymróżeniem oka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz